4 põhjust eelistada sojavaha

Tänapäeval on küünalde tootevalik laienenud väga suureks ja mahukaks. Koos tootevalikuga on laienenud ka tootjate kavalus ja ahnus reaalsete koostisosade peitmiseks ning atraktiivsemate esitlemiseks. Täna toome Sulle välja neli põhjust, miks asendada parafiinküünlad sojaküünaldega. 
Sojavaha on looduslik

Sojaubadest saadud sojavaha on hüdrogeenitud taimeõli, mis toatemperatuuril muutub tahkeks aineks - vahaks. Pärast ubade korjamist need puhastatakse, pragundatakse, kooritakse ja rullitakse helvesteks. Sojavaha ei sisalda midagi kunstlikku, mis muudab selle paremaks alternatiiviks vanamoodsale parafiinvahale, mis on valmistatud naftaõlist ja toodab põletamisel või sulatamisel kahjulikke kõrvalsaadusi. Sojavaha on mittetoksiline, muutes selle nii keskkonna kui ka Sinu tervise jaoks paremaks!

Parafiin sisaldab benseeni

Paljud tavaküünlabrändid valmistavad oma küünlaid parafiinvahaga. Parafiin on saadud naftast. Väidetavalt eraldab parafiinvaha põlemisel kahjulikke aineid, mis on aidanud kaasa selle langemisele. 2009. aastal leiti Lõuna-Carolina osariigi ülikooli uuringust, et parafiinküünalde põletamisel eraldub benseen. Ameerika Vähiliit klassifitseerib benseeni kantserogeeniks - aineks, mis soodustab vähi kasvu. Lõuna-Carolina osariigi ülikooli 2009. aasta uuringus leiti, et erinevalt parafiinist ei eraldanud sojavaha benseeni. Prafiini tootmise tulemusena on põhjustatud ka hulgaliselt keskkonnaõnnetusi, naftareostusi, looduslike elupaikade kahjustusi ja kliimamuutusi.

Lisaks avastas Maastrichti ülikooli 2004. aasta uuring ka potentsiaalselt kantserogeensete polütsükliliste süsivesinike taseme kirikutes, eeldatavasti madala kvaliteediga parafiinküünalde põletamise tõttu pikka aega. Ärritavalt ületas avastatud saasteainete tase kirikus tiheda liiklusega teedel oleva saaste. See võib taas olla tingitud toornafta olemasolust, kuna teadaolevalt eraldab see põletamisel tohutult tahkeid osakesi.

Sojavaha on taastuv ressurss

Kuna sojavaha valmistatakse sojaubadest, on see keskkonnasõbralik, sest sojaoad on taastuv ressurss. Parafiinvaha saadakse naftast, mis ei ole taastuv ning on seega keskkonnale koormav. Seda on eriti oluline silmaspidada, kui olete rase, teil on lapsi või teil on lemmikloomi, sest see mõjutab areneva organismi tervist. Soovitame vältida vahasegusid või küünlaid, mis ei sisalda koostisosade täpset jaotust või selgitust. Tihtipeale kipuvad küünlabrändid varjama oma toote tegelikku koostist, liigitades see sojaküünla kategooriasse isegi kui tegelikult sisaldub küünlas 50% parafiin ja 50% sojavaha.

Sojavaha põleb puhtamalt

Kuna sojavaha on valmistatud täielikult looduslikest materjalidest, arvatakse, et see annab puhtama põletuse kui naftast saadud parafiinvaha. Parafiinküünalde põletamisel on tavaline kuulda, kuidas inimesed kurdavad peavalu üle, kuid üldiselt pole see tingitud vaha lõhnast, vaid pigem kemikaalidest, mida see õhku eraldab.

Sojavaha eelistamiseks on palju põhjusied: puhtam õhk, tugevama lõhnaga küünal, pikem põletusaeg ning väiksem jalajälg looduses! 


"Meie ARIT-is loodame, et iga küünlatootja on orienteeritud oma jalajälje vähendamisele ning ausatele koostisosadele. Sinult kui kliendilt loodame läbimõeldud oste, sest lõppude-lõpuks on tootjate töö tarbija nõudlused rahuldada. Kui nõudlus on looduslike toodete järele, siis saab ka neid rohkem toota. Hoiame üheskoos selle nõiaringi võimalikult puhtana!"


Karit Nurk
ARIT sojaküünalde asutajaLoe lisaks:
https://essentials.banyantree.com/blogs/blog/no-love-for-paraffin-wax
https://happywax.com/blogs/from-the-blog/4-reasons-to-choose-soy-wax-over-paraffin

Eelmine
Parafiini ohud
Järgmine
BURN GUIDE - põletamise õpetus

Vastused puuduvad

Email again: