ARIT AUTORID!

Meie oleme ARIT sojaküünalde autorid Karit ja Marit Nurk. Oleme 21-aastased kaksikud ning oleme pärit Eesti hubaseimast paigast - Hiiumaalt. Oleme alati tundnud huvi nii käsitöö kui ka kunsti vastu ning usume, et meie oma lugu mängib olulist rolli meie toodete loos. 

Karit Nurk

Karit on 21-aastane turundusspetsialisti tudeng Tallinna majanduskoolis. Oma vabal ajal tegeleb ta peamiselt maalimise, spordi ning loomulikult ARIT sojaküünalde valmistamisega. Kunstipisiku sai Karit külge juba väga noorena, võttes osa mitmetest erinevatest loomingulistest huviringidest. Kui oli aeg Hiiumaa tolm jalgadelt pühkida ning minna mandrile ennast edasi arendama, otsustas Karit haridusteega jätkata Tallinna 32. Keskkoolis õppides seal ajaloo ning õiguse õppesuunal. Keskkooli vältel ei visanud Karit jätkuvalt pintslit nurka, vaid arendas oma teadmisi muuhulgas näiteks värvipsühholoogia ning fotograafia valdkondades. Karit on väga spontaanne ning sihikindel Hiiumaa neiu, kes on andnud väga suure panuse ARIT sojaküünalde väljatöötamisel ning igapäevaselt täidab turundusülesandeid!


Marit Nurk

Marit on samuti 21-aastane ning igapäevaselt töötab ta Rootsi ettevõttes, Tartus . Hobideks on Maritil joonistamine, võrkpalli mängimine ning ARIT sojaküünalde valmistamine. Sarnaselt Karitiga on ka Marit tegelenud kunstivaldkonnaga juba lapsepõlvest, mil nii hilised suveõhtud kui ka külaskäigud maale vanaema juurde möödusid õe seltsis joonistades. Küll aga olles elanud ning tegutsenud mõned aastad Tallinnas leidis Marit, et suurlinna tuled ei ole siiski tema jaoks ning otsustas kolida, heade mõtete linna, Tartusse, kus ta lõpetas edukalt Tartu Tamme gümnaasiumi kultuuri õppesuunal. Keskkooli jooksul tegeles ka Marit mõõdukalt nii kunsti kui ka käsitööga, võttes osa erinevatest kursustest ning töötubadest. Kui Kariti suureks huviks kunsti kõrvalt on alati olnud just turundusvaldkond siis Maritit on tõmmanud rohkem keelte poole. Oma haridustee jooksul on Marit omandanud üsna mitmeid keeli ning seetõttu on tema tee viinud teda ka tema praegusele ametile, kus tal on võimalus tegeleda rootsi keelega peaaegu igapäevaselt. Marit on väga töökas ning loominguline Hiiumaa tüdruk, kes igapäevaselt täidab ARIT sojaküünalde valmistamisel meistrimehe rolli!


Meie küünlad on meie nägu! 

Nagu võib olla oled juba välja nuputanud, siis ARIT sojaküünlad said oma nime meie eesnimede kooslusel. Teame omast käest kuidas lõõgastumisel ning aja maha võtmisel mängivad olulist rolli küünlad. Oleme mõlemad olnud alati ka väga huvitatud sisekujundusest ning armastanud igasuguseid dekoratiivseid elemente ning seetõttu on ka küünalde valmistamine meie jaoks tohutult huvitav ning meelepärane tegevus. Küll aga on ARIT sojaküünlad üsnagi omapärased ning usume, et selles mängib suurt rolli meie enda taust ja päritolu. Kuna küünlad on alati olnud suur osa ka meie pere traditsioonides ja tavades, siis oleme pidevalt olnud selle õige küünla otsinguil, kuid kahjuks ei ole me suutnud seda Eesti turult leida. Meie täiuslik küünal peaks olema loomulikult ilus lisa meie kodusisustusele, olema tervisele võimalikult kahjutu ning kindlasti ei tohiks see olla loodusele löök allapoole vööd. Kuid kui otsimine ei andnud tulemusi otsustasimegi luua selle ise. Meie oma enda küünla!

Vaikses, rahulikus ning koduselt hubases saare elus peitub mitmeid võlusid, kuid üks olulisim neist on loomulikult meie mets ja loodus. Me hindame väga looduslikke tooraineid ning taaskasutust ja just seepärast oleme valinud oma küünalde tooraineks 100% naturaalse sojavaha. Taaskasutuse oleme oma toodetes seadnud tähtsale kohale. Meie valmistatud küünla anumad on küll valminud tsemendist, mis ei ole biolagunev, kuid see eest väga jätkusuutlik. Tsement on kunstilise vaatenurga alt väga uudne ning pakub tarbijale lõputult variante taaskasutamiseks. Usume, et anumat saab hästi kasutada näiteks lillepoti või pliiatsitopsina. Siinjuures on aga meile oluline anda sinule võimalus kasutada oma fantaasiat ja kunstilist vaistu, sest tsement on väga hea materjal mille peale luua oma enda kunstiteos, mis hakkab hiljem kaunistama sinu kodu.

ARIT sojaküünlad on saanud omale ka uudsed puidust tahid ning seda just seetõttu, et olles elanud kaminaga majas on paratamatu et moodsad tulekolleteta linna korterid mõjuvad külmalt. Kamina praksumise saatel mõnulemine loob meile vaieldamatult selle õige kodutunde. Niisiis leidsimegi meile sobivaima lahenduse - puidust tahid, mis praksuvad! See ei tee küll küünlast ehtsat kaminat, kuid antud tahid imiteerivad kamina praksumist ideaalselt.  

Meie eesmärk lõhnade valimisel oli tegelikult lihtne, leida sellised lõhna kooslused mis oleksid meile südamelähedased ning samal ajal ka mahedad. Olenemata kas lõhn on magus, hapukas või värske on meile oluline et säiliks aroomi mahedus. Kuna oleme mõlemad migreeniga tuttavad, teame, millist rolli mängivad ärritavad ja ülepakutud aroomid. Oluline on ka teada et küünalde ja peavalude suhtes mängib suurt rolli ka parafiin, mis on peamine põhjus, miks kogetakse küünalde põletamise ajal peavalu.


Oleme valmistanud ARIT sojaküünlaid juba mõnda aega, kuid otsustasime ka kõigile teistele küünla fännidele anda võimaluse proovida meie armastusega valminuid looduslikke sojaküünlaid! 

m
Eelmine
ARIT taaskasutab!
Järgmine
Parafiini ohud

1 vastus

Email again:
Ade 17. juuni 2020
Mina soetasin omale Arit sojaküünla ja olen esmase ostuga väga rahul.
Lõhn on just nii mahe kui kirjas on.
Isegi kui unustada küünal tundideks põlema ei hakka ikkagi terve maja vängelt lõhnama.
Ja see on väga hea kingi idee!!