ARIT taaskasutab!

ARIT sojaküünlad on loodud mitme eesmärgiga. Üks põhiline, mille poole oleme suunatud on taaskasutus.

Kuidas ARIT taaskasutamisesse panustab?

Oleme arvamusel, et iga ettevõte, inimene, leibkond, loom, putukas või mutukas on vastutav oma jalajälje eest! Just seetõttu oleme oma küünaldega võtnud sellise suuna, mis on jätkusuutlik ning tänu millele võime oma tegemise üle uhke olla.

ARIT sojaküünlad on valatud käsitööna valminud betoon anumatesse, mida on võimalik kasutada ka peale küünla lõpuni põletamist. Anum üksinda on kodus kui modernne ja tänapäevane disainielement ning peale küünla lõpuni põletamist võib anumat kasutada lillepoti, kuivaine hoidja, vatitupsu hoidja või mõnel muul huvitaval otstarbel. Iga toode on pakitud taaskasutatud materjalidesse nagu näiteks mullikile ülejääkidesse või ajalehtedesse. Ole hea, proovi ka Sina materjale taaskasutada - nii suudame materjali võimalikult kaua kasutuses hoida! Meie anumad jäävad Sinu kodu kaunistama ka pikalt peale küünla põletamist ning see ongi meie eripära!

Küünla tooraine kvaliteet, ohud ja lahenduse

Vaha

Lisaks taaskasutatavale küünla anumale kasutame me tervisele sõbralikumaid alternatiive ka küünla elementide puhul. Parafiin on populaarseim küünlavaha, mida on kasutatud sajandeid - ta on odav ja töötab. Siiski on tänapäeval välja arendatud loodussõbralikumaid alternatiive nagu mesilasvaha, sojavaha, rapsivaha, kookosvaha ja paljud teised. Parafiini suurimaks ohuks on tema koostis - parafiin on naftajääk, mis kahjustab ruumis õhukvaliteeti, eritades mürke. Parafiin saadakse määrdeõli rafineerimisel. Paljud inimesed on sellele väga tundlikud ning võivad parafiinküünalde põletamisel kogeda peavalusid.

Oleme valinud ARIT küünaldesse kvaliteetse sojavaha, mida toodab perefirma Lancashire-is Inglismaal. Sojavaha valmistatakse sojaubadest valmistatud õlist. Sojavaha ARIT sojaküünaldes on jätkusuutlik, VEGAN sõbralik, biolagunev ning toodetud Inglismaal. Lisaks jätkusuutlikusele ja loodussõbralikkusele on sojavaha ka kestvam - sojavaha küünal põleb pea 30% kauem kui parafiin küünal ning põleb tihtipeale kollasema leegiga. See sõltub ka küünlatahi kvaliteedist.

Tahid

Ka küünlatahtisid on kvaliteetseid, ebakvaliteetseid ja ohtlike. Valdav osa enimkasutatavatest puuvillast küünlatahtidest sisaldavad endas tsink või pliiktraati, mis põletamisel samuti mürke eritavad. Traadist tahtide põletamise puhul on tervisele ohuks pliimürgitus. 1974. aastal lõpetas the National Candle Association of the U.S. pliitraati sisaldavate tahtide kasutamise just selle ohu tõttu tervisele. Siiski on nende kasutamine veel enamus kohtades lubatud. ARIT küünlad on valmistatud kanepinöörist tahiga, mis on kaetud mesilasvahaga. Tegu on biolaguneva ja kõrgkvaliteetse tahiga, mida Eesti poelettidelt üldiselt ei leia.

ARIT küünla ostmisega ei saa Sa mitte lihtsalt koju maailma mõnusamat aroomi vaid ka taaskasutatava betoonist anuma ning Sa ei pea muretsema küünla kahjulikkuse pärast!
m
Järgmine
ARIT AUTORID!

1 vastus

Email again:
Anni-Mai 23. mai 2020
Üli ägedad potsikud!